poniedziałek, 3 grudnia 2012

Zapiekanka jesienna z kurczakiem

Zapiekanka z kurczakiem
Wiem, wiem, wiem... Obijałam się, leniłam itd. Tak naprawdę musiałam się na jakiś czas przeprowadzić. Na Wyspy, ha! Tego nie oczekiwałam, ale stało się. I nieprawda, że cały czas nie gotowałam, wręcz przeciwnie. Spędziłam w kuchni mnóstwo czasu wypróbowując i ciesząc się z gotowych półproduktów. Jednymi zachwyciłam się - jak pietruszką przygotowaną do upieczenia, innymi mniej. Ile razy można zjeść tę samą mieszankę warzyw doprawioną w ten sam sposób?? Myślę więc, że okrzepłam już na nowym miejscu i gotowanie może mnie zacząć bawić na nowo. Zwłaszcza po uzupełnieniu solidnych braków w wyposażeniu kuchennym...;)
Zaczęłam od zapiekanki jesiennej... takiej zwyczajnej.
"Zapiekanka jesienna z kurczakiem"

- 0,5 kg ziemniaków ugotowanych wraz ze skórką
- 4 marchewki ugotowane na półtwardo w osolonej wodzie
- 3 pory oczyszczone
- fileciki z piersi kurczaka

Ziemniaki obieramy ze skórki, kroimy w plasterki, niezbyt cienkie. Marchewkę kroimy w podłużne plastry. Pory kroimy w plasterki i przesmażamy na oliwie przyprawiając solą, pieprzem i gałką muszkatołową. Kurczaka obsmażamy krótko na patelni i dosmaczamy.

Naczynie do zapiekania smarujemy grubo masłem, wykładamy plasterkami ziemniaków, na nich układamy marchew, a na to wszystko kładziemy przesmażone pory. Na wierzchu kładziemy fileciki z kurczaka i wstawiamy do piekarnika na 20-25 min przy 180st C.

2 komentarze: